Історія школи
Школа № 72 вперше відчинила учням свої двері 1 вересня 1961 року. Тоді це була восьмирічна трудова політехнічна школа № 72. В ній навчалися здебільшого діти працівників промислових підприємств Запоріжжя, які отримали квартири в п’ятиповерхових будинках по вулицях Лермонтова, Правди і Патріотичній.
1961-1962 навчальний рік
Згодом школу було реорганізовано у середню загальноосвітню. А в 1969 році школа вперше випустила у доросле життя 10 клас.
30 років директором школи був Грох Анатолій Іванович (1961 – 1990). Школу так і називали : школа Гроха.
Його наступниками на цій посаді були: Кузьменко С.Г.(1990 – 1992), Чернова Ю.Ф.(1992 – 1994), Загрія О.І.(1994 – 1997), Куцигін В.А.(1997 – 1998), Константинов В.Ю.(1998 – 2009).
З 2009 року педагогічний колектив очолює Усова Тетяна Миколаївна.
Профілізація школи почалася у 1976 році з відкриття класів з поглибленим вивченням хімії та біології. З 1992 року в школі працюють класи з поглибленим вивченням англійської мови. Завдяки наполегливій творчій праці педколектива й адміністрації школи у 2005 році школа отримала статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням хімії та біології.
Наш перший випуск
Сучасна школа
У 2011 році нашій школі виповнилося 50 років.
Школа активно співпрацює з вищими навчальними закладами міста: ЗДМУ, ЗНУ, КПУ, ЗНТУ. Найбільш активний зв’язок налагоджено з Запорізьким державним медичним університетом. Значна кількість випускників школи щорічно стає студентами цього навчального закладу, викладачі якого читають лекції для учнів 10 – 11 класів з поглибленим вивченням хімії та біології на базі університету.
З січня 2005 року на базі школи працює еколого-краєзнавчий гурток «Евріс». Гуртківці є постійними учасниками пошуково-дослідницьких експедицій, шкільних, районних, міських та обласних екологічних заходів, неодноразовими переможцями численних міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів.
Наша школа не тільки дає міцні знання, але й виховує молодь. Для більшості учнів сімдесят друга стала рідною домівкою. Тому випускники нашої школи саме сюди приводять вчитися своїх дітей. За 49 років тут вивчилися й виросли цілі династії.
Школа славиться своїми учнями. Про це свідчать досягнення наших випускників, які, працюючи в різних галузях науки і техніки, прославили школу і стали відомими не тільки в нашому місті, а й в Україні та за її межами. Випускник нашої школи 1967 року – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки Грищенко Сергій Георгійович сьогодні працює заступником Міністра промислової політики України, є заступником голови Міжвідомчої комісії України з міжнародної торгівлі, Головою української частини багатьох Міжурядових комісій з іноземними державами.
Сімдесят другу школу в різні роки закінчили:
• Казачук А.В. – голова Запорізького обласного пенсійного фонду;
• Сиволап В.В. – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедрою пропедевтики внутрішніх хвороб ЗДМУ, обласний кардіолог;
• Чепец Ю.Г. – заступник прокурора м. Запоріжжя;
• Глотова Т.А. – завідуюча терапевтичним відділом міської поліклініки № 10;
• Шкроботько П.Н. – асистент кафедри фармакогнозії, викладач ЗДМУ;
• Орлов А.А. – викладач кафедри теорії і методики фізичної культури і туризму ЗНУ;
• Ільюшенкова Т.О. – вчитель російської мови і літератури СШ № 41;
• Сергованцева Г.П. – вчитель російської мови та літератури Класичного ліцею;
• Григоренко Д.М. – почесний працівник прокуратури України, прокурор відділу по роботі з кадрами прокуратури Запорізької області;
• Гармаш С.О. – кандидат хімічних наук;
• Гальденберг Л.М. – доктор хімічних наук Академії хімічного захисту;
• Кривохарченко Олександр – доктор хімічних наук;
Пройдуть дні, промайнуть роки, а спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 72 з поглибленим вивченням хімії та біології як і завжди буде гостинно відчиняти двері перед новими й новими учнями. І вже випускники майбутніх поколінь будуть гордо, від щирого серця говорити:«СІМДЕСЯТ ДРУГА – ЦЕ МОЯ ШКОЛА!
І ВОНА НАЙКРАЩА!»
Історична світлина. На піонерському параді 19 травня 1963 року (фото Віктора Жарова).
В першій ширензі батьки наших учнів: Анохін, Левченко, Жаров, Комченко.