18 жовтня Україна відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, заснований Європейським парламентом у 2007 році. Цей день спрямований на консолідацію зусиль для підвищення обізнаності про проблему торгівлі людьми та формування активної позиції громадськості щодо цього явища.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені залишати країну та прямувати до сусідніх держав, стикаються з ризиками експлуатації. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати жертвами торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).
За даними Міжнародної організації праці, близько 40 мільйонів людей у світі перебувають у рабстві. З них 71% – жінки, а кожна четверта жертва – дитина.
Нині у світі працюють близько 152 мільйонів дітей віком від п’яти до сімнадцяти років.
За даними Представництва Міжнародної організації з міграції, з 1991 року в Україні понад 230 тисяч громадян стали жертвами сучасного рабства.
Нагадуємо, що згідно з Законом України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина. Це також включає вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.
Торгівля людьми є надзвичайно тяжким злочином в Україні!
Згідно зі статтею 149 Кримінального кодексу України, злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на термін від 3 до 15 років.
Українське законодавство гарантує постраждалим від торгівлі людьми одноразову матеріальну допомогу та комплексну підтримку, яка включає психологічну, медичну, правову допомогу та сприяння у працевлаштуванні, залежно від їхніх індивідуальних потреб.