Поради для батьків п’ятих класів для полегшення адаптаційного періоду

Як підтримати дитину, яка переходить до п’ятого класу? Якщо школа і клас залишаються ті ж самі, то додаються нові вчителі, зростає навантаження та змінюється графік дня, адже уроків стає більше. Так чи так, навчання в середній школі відрізняється від початкової.

  • Саме в цей період у дітей починається статеве дозрівання, через що вони можуть бути сором’язливими, закриватися в собі або навпаки – бути в центрі уваги.
  • У дітей цього віку зростає цікавість до спілкування з однолітками, а авторитет вчителя та батьків посувається на другий план.

За словами психологів для п’ятикласників під час адаптації важливий родинний тил (дім має бути місцем опори та спокою). А також готовність батьків вислухати, уникати повчань та разом шукати виходи зі складних ситуацій.

Через пандемію та повномасштабне вторгнення, у дітей могла з’явитися тривожність та травматичний досвід. “Діти, які переходять зараз у п’ятий клас, мали три роки навчання в початковій школі в дещо ненормальних умовах. Ми маємо бути свідомі, що очікування батьків і вчителів до цих дітей дещо завищені. Адже ми не відреагували на нові виклики ні зміною програм, ні зміною навчальних посібників, ні зміною ставлення до учнів. Діти вчаться за тими ж правилами, які створювалися для іншого часу та інших можливостей”

  • Передусім батьки мають запевнити дитину, що в неї є досвід, здобутий у початковій школі, отже, багато чого вона вже знає та вміє.
  • Якщо дитина однаково тривожиться, можна перерахувати, скільки плюсів вона має перед стартом у 5 клас (навчальний досвід, шкільні друзі тощо).
  • Вранці перед школою доречно бажати їй успіхів чи сказати кілька лагідних слів, але не сварити за найменші помилки.
  • Варто заохочувати самостійність дитини та її дисциплінованість.
  • Попри власне виснаження та емоційні коливання, батьки мають знаходити час на спілкування з дітьми.
Прокрутити вгору